Kolimisteenused

Külmkapi transportimine: mida meeles pidada

Külmkapi transportimineKülmiku näol pole kindlasti tegemist mõne mööbli- või tarbeesemega, mis on lihtsalt natuke suurem ja vajab vaid üht jõukatsumust. Elektroonikaseadmetest on see võrreldav ehk pesumasinaga, aga kui too talub natukenegi mürtsu ja kärtsu, siis külmkapp ei elaks seda kindlasti üle. Mõnes mõttes on siinkohal tegemist tüüpilise raskema eseme transpordiga, aga paljuski ka mitte.

Siin järgnevad mõned meelespead, et külmkapi transportimine sujuks:

  • Külmkapp peab soovitavalt olema alati püstises asendis
  • Vastasel juhul ei tohiks külmkappi tööle lülitada 3 kuni 24 tundi (olenevalt tüübist ja pikalioleku ajast)
  • Tark on appi võtta käru, või vähemalt rihmad – omal jõul on väga keeruline tõsta ja liigutada
  • Transportides peaks külmkapp püsima stabiilselt ja toestatult

Teistmoodi hinnaline

Eelnevalt oleme kirjeldanud klaveri transportimise küsimust ja nagu öeldud, on võrdlusmomente küll. Mõlemad on suured, sageli väärtuslikud, võivad lakata korralikult töötamast kui valesti tõsta. Aga kui klaver on pärast õnnetust lihtsalt katki, võib külmkapp olla ohuks keskkonnale, sageli isegi märkamatult.

Seega, tasub olla väga hoolas ja kasutada kõiki võimalusi, et külmik püsiks püsti, et vastavalt õlid oleks omal kohal. Häda pärast tuleb sel anda aega pärast tõstmist ja enne tööle lülitamist, et vana olukord taastuks. Aga nagu ka klaveriga, on selle kõige eest hoolitsemise jaoks olemas spetsialistid.

Transport nõuab turvalisust

Taoliste esemete igasugune liigutamine nõuab täpsust ja stabiilsust, mitte ainult jõudu. Eriti peab tähelepanelik olema külmkapiga. Oma karuste kätega neid edukalt tõsta võib olla imetlusväärne, küll aga on seda saavutada väga keeruline.

Abiks tulevad vastavad kärud või rihmad, millele saab oma jõu toetada. Käepärast ja osavates kätes on neid üldjuhul aga transporditeenuste pakkujatel. Tänapäeva külmikuid on ka väga erinevat sorti, näiteks integreeritud või klaasist ustega variante. Kolimisfirmat tuleks sel puhul teavitada, sest selle jaoks on samuti lahendus olemas iminappadest kuni pehmendavate tekkideni.

Looda professionaalile

Külmkapi transportimine ei pea olema hirmutav katsumus, see lihtsalt nõuab teadlikkust. Mõnikord saab ise hakkama, mõnikord aga tähendab see teadmist, et on olemas inimesed, kes sellega aidata saaksid.