Määratlemata

Kuidas transportida klaverit?

Igal alal on olemas oma meistritööd, mille järgi saab öelda, kas tegemist on tõeliste professionaalidega, kes saavad hakkama ka kõige keerulisemate väljakutsetega. Kolimises võiks selliseks meistritööks pidada klaveri transportimist ühest korterist teise. Tegemist on teenusega, mis nõuab mitut tugevat meest, erivarustust ning palju kogemusi.

Mis teeb klaveri transpordi keeruliseks?

Klaver on suur ja raske. Kui enamikku suuri mööbliesemeid on võimalik lahti võtta ning osade kaupa tassida, siis klaveri puhul jääb see variant ära. See aga tähendab, et klaver ei pruugi mahtuda lifti ning tuleb alla ja üles tassida treppidest. Eriti keerulised on niisugused olukorrad, kus ka trepid on klaveri jaoks liiga kitsad või ei mahu pill uksest läbi. Siis jääb ainsaks võimaluseks klaver akna kaudu upitada väljas seisva tõstuki peale.

10329713_10152539742776742_8593491291885848295_oKlaveri ja teiste raskete esemete transportimisel kasutatakse spetsiaalseid tõsterihmu. Need tagavad selle, et kolijatel on, millest kinni hoida, samuti jaotavad rihmad koorma ühtlaselt kogu keha peale, tänu millele on võimalik kanda märksa suuremaid raskusi kui lihtsalt kahe käega servast kinni hoides.

Klaver on õrn. Klaverit tuleb tõsta erilise ettevaatusega, et hinnalist pilli mitte ära rikkuda. Samasugust ettevaatust vajab klaver ka väljaspoolt – väikegi kriimustus võib jätta inetu jälje, mistõttu pakitakse klaver vajadusel pehme materjali (näiteks mullikile) sisse.

Klaver on hinnaline. Professionaalsed kolijad pakuvad alati garantiid selle kohta, et nende poolt veetavad esemed vigastusteta kohale jõuavad.

Kas klaveri transport on kallis?

Ühes foorumis uuris huviline, kuidas klaverit vedada ning kas kolimisfirma kasutamine on hädavajalik või saaks sellega hakkama ka oma jõududega, kui paar turskemat sõpra appi kutsuda. Vastus kõlas nii: „Olen elus korra klaverit pidanud vedama. Ja kui öelda, et kellegi hind sel teenusel kallis on, siis…. Proovige ise seda klaverit pisut kergitada. Mitte tassida ühelt korruselt teisele, vaid lihtsalt kergitada. Ja siis öelge, kas ikka on hind soolane.“

Adduco professionaalne meeskond suudab tagada, et sinu klaver jõuab sihtkohta sama­sugusena, nagu see oli vanas elukohas.