Rahvusvaheline kolimine, Rahvusvahelised kolimisteenused

Kuidas kolimine välismaale võimalikult valutult üle elada

Mida silmas pidada, kui ees ootab kolimine välismaale

Kodu on seal, kus on su süda, nagu ütleb tuntud vanasõna. Tänapäeval ei ole kodu aga tihti enam see paik, kus sünnitakse ja üles kasvatakse, vaid paik, kuhu rännakute ning maailma avastamise kaudu jõutakse või erinevatel põhjustel – õppima ja/või tööle minemine – kolitakse. Üha rohkem kohtab rahvusvahelistel radadel ka kliimapagulasi ehk inimesi, kes otsivad endale sobilikuma ilmastikuga elukeskkonda.

Kolimine välismaale on üks neid igapäevaseks kujunenud märksõnu, mis moodsa inimese elust, kui mitte otseselt, siis kindlasti kaudselt, läbi käib. Eestis on hulgaliselt emasid-isasid ning vanaemasid-vanaisasid, kelle lapsed ja lapselapsed mõnes välisriigi koolis õpivad, kaugel maailma nurgas tööl käivad või seal hoopis pere kasvatavad. Maailmast on saanud üks suur küla ning rahvusvaheline kolimisteenus aitab Eesti inimestel (või Eestist tagasi oma päris koju kolivatele maailmakodanikel) selles külas kõigi oma asjadega ilma probleemideta ringi liikuda.

Kolimine välismaale

Mida välisriiki kolides silmas pidada?

Kui plaan välisriiki kolida on saanud unistusest tõeluseks, peaks esmalt kõik vajalikud sammud üksipulgi läbi mõtlema. Lisaks oma maise vara kokku pakkimisele ja uude riiki transportimisele tuleks kindlasti silmas pidada ka järgmisi asjaolusid:

  • Kohalik keel, kultuur ja kombed. Tõelise elamuse ja järjepidevalt kvaliteetse elukeskkonna tagab kohaliku kultuuriga samastumine ehk assimileerumine. Ole uudishimulik, ära karda mugavustsoonist välja astuda, kuid ära mineta ka oma rahvuskultuuri.

  • Viisad ja elamisload, kohalik maksusüsteem ning tervisekindlustus. Euroopa riikides on see kõik üsna lihtne, kuid kaugemale kolides tuleks enne põhjalik eeltöö teha. Ka Euroopa riikidesse kolimise kergust ei tohiks ülehinnata kuna igas riigis on siiski omad nõuded ja seadused. Kõik me teame, et saatan peitub just üksikasjades. Välisministeeriumi kodulehelt leiab kasulikku teavet ning konsulaaresinduste kontaktinfot. Omalt poolt aitame kolimisega seonduva dokumentatsiooni ning tarvilike kindlustustega.

  • Auto ja/või eluaseme soetamine. Ümberasumise eksperdid soovitavad esialgu endale elupind üürida ning kasutada ringiliikumiseks ühistransporti. Alles peale seda, kui ollakse uue keskkonnaga harjunud ning otsustatud paikseks jääda, on mõtet kaaluda kinnisvara ja sõiduvahendi soetamist päriseks.

Kui oled põhjaliku eeltöö teinud ning end uue koduriigi eluoluga kurssi viinud, siis on aeg läbi mõelda oma isiklike asjade kohaletoimetamise viis. Seda ei tohiks kindlasti alahinnata ning soovitame selleks appi võtta valdkonna professionaalid ehk kolimiseksperdid, kes kogu ettevõtmise valutult läbi aitavad viia.

Loe välismaale kolimise kohta lisaks: “Rahvusvaheline kolimisteenus tagab, et maailm on väike” ja Kolimine välismaale on lihtne ja turvaline.