Rahvusvaheline kolimine, Rahvusvahelised kolimisteenused

Kolimine välismaale on lihtne ja turvaline

Oled elus teinud olulise otsuse – on aeg pühkida kodumaa tolm jalge alt ja välismaale ümber asuda. Otsustasid äritegevust väljaspool Eestit proovida. Töö või õpingud viisid sind mujale.  See võib olla isiklikult raske aeg, aga see ei pea keeruline olema logistiliselt. Ükskõik, kas soovid kolida teise maailma otsa või kõigest piiri taha, taanduvad kõige olulisemad mured tavaliselt kolme küsimuse alla:

  • Kuidas välismaale kolimist planeerida?
  • Millest oleneb teenuse hind?
  • Kui turvaline on rahvusvaheline kolimine?

Tänapäevaste rahvusvaheliste kolimisteenuste pakkujatele on nende murede eest hea seismine sama oluline kui kolijale endale. Tea, et sa pole maailmas üksi, ükskõik millal ja kuidas sa välismaale kolid. 2015. aasta statistika järgi võiks öelda, et tol päeval, kui Eestist lahkud, kolib koos sinuga veel 11 inimest. Keegi on kindlasti kõik kõige hullemad vead juba ära teinud ja erinevaid juhiseid on kerge leida.

Kolimine välismaale

Mida silmas pidada?

Kolimine välismaale on paljuski sama, mis tavakolimine nii erakliendile kui ka ärikliendile  – alati tuleb planeerida varuga kõiges, nii ajaliselt kui mahtude poolest. Välismaale kolides tuleb arvestada lisaküsimustega. Professionaalne kolimisteenuste pakkuja aitab sul valida transpordimeetodi vastavalt sinu vajadustele ja teeb kindlaks, millist dokumentatsiooni ja mõõtmisi vaja läheb, milliseid tolliprotseduure oodata.

Mis kujundab hinna?

Rahvusvahelise kolimise hinnad olenevad suuresti transporditavate esemete mahust ja sihtkohast. Samuti muudab hinda transpordiviis – kiire meetod nagu lennutransport tähendab ka vastavat tasu. Hinna kujunemisel tuleb siinkohal kindlasti silmas pidada valikuid laadimisel ja kindlustamisel.

Suurima kindluse tagamiseks tasub alati mõelda aga rahvusvahelise kolimise täisteenusele, mis hõlmab endas kõiki kolimisega seotud töid teostatuna ühe ja sama firma poolt. See tähendab, et sinu asjade eest vastutavad algusest lõpuni samad professionaalid ja niimoodi saab ennetada situatsiooni, et sihtriigis ei tunne mahalaadijad kauba iseloomu ning sisse tuleb eksimus. Muidugi toimub kauba transport terve aja vältel ühe ja sama autoga, mis annab sulle võimaluse lähtekoha maja ees viimasena oma asju näha ja auto uks kinni panna ning sihtkohas esimesena see autouks jälle lahti teha. Selline asi annab kindlasti nõnda kaalukale kolimisele väärtust ja kindlustunnet juurde.

Kindlustus tagab turvatunde

Kuigi maailm on transporditeenuste jaoks turvalisem paik kui kunagi enne, tuleb arvestada ettearvamatuga. Rahvusvaheline kolimisteenus hõlmab ka kindlustust, mis küll peegeldub hinnas, aga tähendab ka seda, et ka kõige mustema stsenaariumi jaoks on lahendus olemas. Väärisesemete jaoks on olemas ka erikindlustused.

Kolimine välismaale võib tunduda keerukas, olenemata sellest kas viid oma firmat võõrsile või lood uut elukohta, aga iga mure jaoks on spetsialist olemas.