fbpx
Adduco OÜ | Kolimisel kuluvad ära proffide soovitused

Kolimisel kuluvad ära proffide soovitused

Isegi kui kolimine on oodatud sündmus – uus elukoht, uued kontoriruumid vms –, on see igal juhul aega ja närve sööv tegevus, mille juures on ühtaegu tarvis silmas pidada nii paljusid asju, millega igapäevases elus kokku ei puutu. Kolimisteenuski ei ole üksnes asjade tassimine-vedamine ühest kohast teise, vaid väga eripärase projekti plaanimine, juhtimine ja teostamine.

Millest alustada?

Kolimist plaanides tuleks kõigepealt kolimisfirmale teada anda, mida, millal ja kuhu on plaanis kolida. Kolitavate asjade hulgast sõltub, kui mitut autot ja kolijat on tarvis, samuti oskab kolimisfirma siis kalkuleerida, kui palju ja milliseid pakkevahendeid on vaja. Oluline on meeles pidada, et südalinnas ei pruugi kolimisautol olla õigust ega võimalust tundide kaupa liiklust takistada, nii et kolimise päev ja aeg tuleb valida sellele vastavalt.

Kuidas pakkida?

Kuidas pakkuda asju?Kõige lihtsam on pakkida pappkastidesse, mis spetsiaalse teibiga kinni pannakse. Need on ideaalsed rõivaste, jalatsite, mänguasjade, kontoritarvete jms tarvis. Ka raamatud võib panna pappkastidesse, ent kuna raamatud on rasked, siis ei tasu pappkasti ääreni täis laduda. Kuna pappkastid on suhteliselt odavad, siis tasub need välja osta ning panna sinna asjad, mille lahtipakkimisega pole kiiret.

Väga rasked või kergesti purunevad esemed on mugav pakkida plastmasskastidesse, mida saab kolimisfirmast laenutada. Suured tekstiilesemed (padjad, tekid) võib panna ka tavalistesse suurtesse prügikottidesse.

Mööbel ja eriti elektroonika nõuavad väga oskuslikku pakkimist. Kolimisfirmad kasutavad selleks mullikilet, mis omakorda tõmmatakse tavalise kile abil tihedalt ümber eseme. Kõik Adduco poolt kolitavad esemed on kindlustatud.

Kolimine on ühtlasi suurpuhastus

Ehkki kolimisfimast võib tellida täisteenuse, mille korral ka pakkida pole endal vaja, eelistab suurem osa inimesi selle töö ise ära teha. On ju kolimine ühtlasi suurepärane võimalus oma asjades põhjaliku korra loomiseks: mis tuleb kaasa uude kohta, mis tasub ära anda, mis üldse minema visata. Enamik inimesi on üllatunud, avastades, mida kõike nende kapid endas peidavad!

Kõik ühendatakse kokku-lahti vastavalt kliendi soovile

Kolimisfirma abi on hea kasutada nt kardinapuude ja valgustite mahavõtmisel ja üles­pane­misel, mööbli lahtivõtmisel ja kokkupanemisel, kodumasinate ja arvutite lahti- ning kokku­ühendamisel. Tänapäeval on ka eramajapidamistes keerulised TV, DVD, mängukon­soolide, arvutite, printerite jms süsteemid, mille paikapanemine on hea usaldada inimestele, kes täpselt teavad, mis kuhu käib.