Millised on enamlevinud vead, mille tõttu kolimine oodatust raskemaks osutub või sootuks ebaõnnestub? Panime kirja 10 neist.
1. Ei tee plaani
Planeerimine on eduka kolimise aluseks. Pane paika täpne kolimise kuupäev, lepi kokku kolimisfirma või aitajatega ning jaota kõik tegevused eelneva perioodi peale ära.
2. Kiirustad asjade pakkimisel
Õrnemate asjade pakkimisel kasuta mullikilet või muid pehmendusi. Raskemad asjad paki pigem väiksematesse karpidesse ning kindlasti ära unusta kaste üksteise peale ladudes raskemaid allapoole panna. Samuti sildista kastid (näiteks maalriteibiga).
3. Ebavajalike asjade kolimine
Ära vii uude koju või kontorisse esemeid, mida sa enam ei vaja. Sorteeri asjad ja olenevalt nende seisukorrast pane need müüki, anneta, viska ära või ladusta.
4. Unustad, et sul on erihoolt vajavaid esemeid/lemmikloomi
Kui sul on toataimi või hoopis lemmikloomi, siis neid lihtsalt kastidesse panna ei saa. Kolimisfirma teenuseid kasutades ära unusta neid sellest teavitada, et nad teaksid valmistuda.
5. Sul ei ole vajalikke tööriistu ja kinnitusvahendeid
Ehk on vaja mööblit lahti võtta ja pärast kokku panna või hoopis suurema eseme transportimiseks uks ajutiselt eest ära võtta? Kui kolid omal jõul, rendi või soeta eelnevalt vajalikud tööriistad ja kinnitusvahendid. Tasemel kolimisfirma võtab need üldjuhul ise kaasa.
6. Tassid kõiki kaste süles ja teed seljale liiga
Kasuta kastikäru või transportaluseid. Nii saad korraga rohkem kaste vedada ning säästad ka oma tervist.
7. Ei kindlusta kolitavaid esemeid
Kolimine võib olla üpris stressirohke. Asjade kindlustamine on hea viis muretsemise vähendamiseks, sest kui midagi peakski purunema (kuigi seda juhtub spetsialistidel väga harva), korvatakse kahju. Näiteks Adduco kolimisfirma teenuseid kasutades rakendub kindlustus kõigile esemetele, mis on kolijate pakitud ja transporditud.
8. Ei arvesta tipptunni ega parkimisega
Üldjuhul on kolimisauto liikumine mõistlik arvestada rahulikuma liiklusega aega, nii jõuate kiiremini sihtkohta ning lisaks on ka parkimist lihtsam korraldada.
9. Unustad kolimisfirma tausta uurida
Hoolimata sellest, kas kasutad kolimise terviklahendust või tellid vaid kolimisauto, uuri teenusepakkuja kohta. Milliseid töid on nad teinud, ehk on hinnanguid Facebooki fännilehel jne?
10. Sa ei paki tarbeesemeid eraldi
Targad kolijad pakivad igapäevased tarbeesemed eraldi. Esimene õhtu uues kodus on kohe meeldivam, kui hambahari, magamisriided ja muu vajalik kohe käepärast on.