Määratlemata

10 nippi, et kolimine mööduks muretult

Uue elamispinna ostmine või üürimine on tavaliselt põnev ja tore sündmus. Et kolimine sinu rõõmu uue kodu üle ei vähendaks, panime kirja 10 nippi, mille järgimisel on kolimine lihtsam ja kiirem.

 1. Ära jäta kolimise planeerimist viimasele hetkele.
  woman-looking-at-book-from-moving-boxOrganiseeri ja planeeri kolimine varakult. Kui sul endal kolimise korraldamiseks eriti aega pole, sobib hästi
  kolimise täislahendus, mis jätab enamiku järgmisest punktidest kolimisfirma ülesanneteks.
 2. Tee kolitavatest esemetest nimekiri.
  Pane kirja, kui palju on kolitavaid asju: kaste, kotte, mööblit jne. Pakkimise lihtsustamiseks võid eraldi välja tuua rasked ja õrnad esemed.
 3. Kolimiskaste ja pakkematerjale telli varuga.
  Nii ei pea sa liiga palju asju ühte kasti mahutama ja ruumi jääb ka ootamatult kapinurgast välja tulnud esemete jaoks. Kolimiskaste saad nii osta kui rentida.
 4. Raskemad esemed paki väiksematesse kastidesse.
  Raamatuid ja muid raskemaid esemeid pane ühte kasti mõõdukalt, et see vastu peaks ja kolijad seda tõsta jõuaks.
 5. Õrnad esemed paki mullikilesse.
  Õrnade esemete ja elektroonika pakkimisel kasuta mullikilet või muud pehmendust. Kinnita mullikile tavalise kile või teibiga, et see lahti ei tuleks.
 6. Riiete ja voodipesu kolimine õnnestub ka prügikottidega.
  Kui rõivad ja muud esemed on kerged ning kortsumine neid ei riku, siis piisab nende pakkimiseks ka suurtest ja vastupidavatest kottidest. Kui rõivaid on vaja kolida aga kindlasti koos riidepuuga, siis sobivad suurepäraselt spetsiaalsed
  riidekastid.
 7. Sildista või markeeri kolimiskastid.
  Nii on uues kodus lihtsam kaste kohe õigetesse tubadesse paigutada ja hiljem lahti pakkida, samuti vajadusel kiirelt midagi üles leida.
 8. Asjad, mida kasutad igapäevaselt, paki eraldi.
  Tõenäoliselt vajad pesemisvahendeid, voodipesu, sööginõusid ja muid esemeid juba samal või järgmisel päeval. Paki sellised olulised esemed eraldi, et pärast kastide uude kohta kolimist kohe kõike lahti pakkima ei peaks.
 9. Mõõda mööbel ja suuremad esemed.
  Et diivani, voodi või muude suuremate asjade kolimine ebameeldivaid üllatusi ei tooks – näiteks ei pruugi need ukseavast läbi mahtuda vm – mõõda ja arvuta. Nii tead vajadusel planeerida
  asjade lahti monteerimise.
 10. Veendu kolimisauto ligipääsus.
  Enne, kui lepid kolimise aja kokku, tee kindlaks, et kolimisauto saaks mõlemale kohale ligi. Mida lähemale saab parkida, seda kiiremini ja hõlpsamalt kolimine möödub.

Vaata ka: „Mida pidada silmas kolimisteenuse tellimisel?”