Kolimisteenused

Raskete esemete kolimine: mis on oluline?

Eritõsted ja raskete esemete kolimine on teemad, mis käsitlevad mitmeid mööbli- ja tarbeesemeid, tehnikast antiigini. Mida tuleks silmas pidada erinevat raskemat tüüpi esemeid tõstes ja kolides?

Tehnika mõnda asja talub, mõnda asja mitte

Raskete esemete kolimine: mis on oluline?Tehnikaga tegeleb raskete esemete kolimine aina vähem. Pesumasinad ja -kuivatid võivad tänapäeval olla küllalt kerged, et neid omal jõul tõsta saaks. Takistuseks võib tulla see, kui kolitav korter asub kõrgematel korrustel. Palju turvalisem on sel puhul trepi jaoks võtta kasutusele kolimistraksid.

Palju muudki on tänapäevasest tehnikast kergemaks muutunud, nagu näiteks elektriahjud, koopiamasinad, telerid. Kui aga mõnda vanemat sorti masinat on vaja kolida või utiliseerida, võib samuti olla oluline kasutada kolimisvarustust ja olla transportimisel tähelepanelik ligipääseva niiskuse suhtes ja kui hästi need kinnitatud on.

Külmkapi transporti oleme pikemalt juba puudutanud, ning tegemist on eraldi teemaga. Kõige olulisem on siinkohal see, et külmik peab alati olema püstises asendis ning enne uuesti töölepanekut veidi aega vooluvõrgust väljas seisma.

Antiikmööblit naljalt lahti ei võta

Eestis on antiigi kogumine populaarne, kuna meil on siinkandis pärandina säilinud suurel hulgal 20. sajandi alguse mööblit ja tarbeesemeid. Viimastel aastatel on eriti moes kodu sisustamine antiikmööbliga ja sellest tulenevalt kohtab ka kolimise vallas sageli mõnda vabariigiaegset kirjutuslauda või kummutit.

Raskete esemete kolimine: mis on oluline?

Suur osa antiikmööblist aga pole nii kergesti lahtivõetav (kui üldse) kui tänapäeva mööbel, mis omakorda tähendab, et sääraste esemete kolimine on keerulisem. Kvaliteetsest puidust laud või kapp (mis oma ea tõttu võib lisaks ka delikaatsem olla) on sageli liiga raske, et ilma abivahenditeta neid kolida saaks.

Antiikmööbliga on sama, mis ka muude raskete esemete kolimises. Kõrgendatud tähelepanu peaks olema võimalikel loksumistel ja kokkupõrgetel, sest maakodu antiikkapp pole näiteks seif, mis väikest muljumist taluks. Samuti tuleb hinnata, kas mööbliese võib vajada tõstukiga tõstmist – eseme väärtus võib vabalt põhjendada ohutut tõstmist otse ruumi.

Raskete esemete kolimise meelespea

  • Tõstmiseks ja tassimiseks tuleb teha ilma takistusteta tee.
  • Kindlasti kasutada tõstmisel varustust (kolimistraksid, käru).
  • Teatavaid esemeid ei saa koost lahti võtta või tuleb mõnes kindlas asendis transportida.
  • Transportides tuleb kindlustada eseme paigutus.
  • Tõstuk või kraana on teenusena täiesti olemas.

Tutvu meie eritõsteteenusega.