Ärikelindi kolimisteenused, Erakliendi kolimisteenused, Kolimisteenused, Mööbli paigaldus, Rahvusvaheline kolimine, Rahvusvahelised kolimisteenused

Adduco kolimisteenuste meeskond külastas Inglismaa suurimat kolijate ja ladustajate messi

Septembris külastas Adduco kolimisteenuste meeskond Inglismaa suurimat kolijate ja ladustajate messi

20150915_101700“ The Movers and Storers show 2015”.  Peamine eesmärk oli tutvuda sealsete kolimisvahenditega, tehnoloogiaga ning kolimise ja ladustamise eripäraga.  Mess toimus Silverstonei GP ringrajal ning peale uhkete kolimismasinate ja messihalli sai jälgida ka Porchede ja Ferraride vabatreeninguid.

Mess oli jaotatud mitmele eri korrusele. Alumise korruse hõivasid kõikvõimalikud kolimismasinad: nii suuremad kui ka väiksemad. Õue olid asetatud erinevad ladustamiseks sobivad lahendused: merekonteinerid (sealses kliimas hästi toimiv lahendus) ning ladustamiskastid. Teisel korrusel oli suur messihall, mis hõlmas endasse erinevate firmade bokse, mille sisuks olid erinevad pakkematerjalid (kolimiskastid, teibid, kiled, riidekastid, pakkepaberid, mullikile, kasti täidised jms), kolimise ajakirjad, organisatsioonid ja loomulikud ka erinevad kolimisfirmad (nii siseriikliku kui ka rahvusvahelise kolimisteenuste suunitlusega). Kolmandale korrusele oli aga asetatud konverentsiruum kus kahel päeval toimusid järjest erinevad loengud kolimistrendide ja tuleviku tehnoloogia osas. Puutumata ei jäänud ka reklaami- ja õigusalaste nõuannete loengud.

Esimesel päeval käisime ja tutvusime olukorraga ning suhtlesime sealsete kolleegidega erinevate koostöövõimaluste osas. Viibisime ka mitmetel loengutel, et saada ikka targemaks ja pakkuda Eestis oma klientidele veelgi paremat teenust ja arendada kohaliku kolimiskultuuri.

20150915_113352Teine päev oli aga võistluspäev. Iga aasta toimuv võistlus selgitab välja kiiremad ja parimad pakkijad UK-s.  Võistluse formaat näeb välja järgmiselt: aega on 22min, ladustamiskast ca 5m3 ja palju erinevaid kaste ja kappe mis vaja sinna sisse mahutada (iga aasta lisandub üks karp), mis peaks tagama pideva arengu, iga kast mis jääb välja, on trahv. Iga minut, mis jääb alles, on plusspunktid.

Võistlusel on kaks kohtunikku, kes jälgivad, et kolijad ei pressiks ja ei pillaks midagi maha (selle eest saab loomulikult trahvipunkte)

Olime omalt poolt pannud välja 3 võistkonda. Kahjuks õnnetuse tagajärjel oli ühe võistkonna liider sunnitud võistluse vahele jätma, seega asusime võistlustulle kahe meeskonnaga.  Esimese kolimisteami võistlusajaks oli märgitud 11:00 ja teisel 11:30. Hommikusöök söödud, takso tellitud, sõitsime võistluspaika, jälgisime kahte eelnevat võistlejat ja panime oma strateegiat paika.

20150915_141944Meeletu ärevus ja viimased nõupidamised- kuidas ikkagi pakkida nii, et kõik ära mahuks- ja siis teatakse, et “Welcome team Adduco I (Kaspar Mändsalu, Tambet Arutee), Who has come from ESTONIA”. Uhke tunne oli olla ainuke Eesti esindaja seal kauges Kuningriigi kohakeses  Esimese paari tulemuseks jäi 4 kasti, mis ära ei mahtunud ja 1,5min aega, mis jäi üle.  Selle tulemusega läksid nad liidriks.

Esimese paari pealt vajalikke nippe ammutanud Adduco II (Anton Bazõlev, Kaukko Kiisk) läks võtma kindlat võitu ja ei saanud leppida vähemaga.  11:30 ja start teisele teamile oli antud. Võistlust vürtsitas pidevalt lause “no hurry, no pressure! Maybe,  just a little bit” .  Tulemuseks üks väiksem kapp ja üks kast ja 3,5 minutit boonust. Kindel liidripositsioon.  Lõunal käidud ja veelkord messihallile ring peale tehtud, naasime,et jälgida kuidas saavad hakkama teised võistlejad.

20150916_103853Kella 15:00-i olime endiselt liidrid, kuid siis tuli paar kes tegi samaväärse tulemuse: välja jäi 2 kasti ja aega 1,5 minutit.  Mõned võistlejad veel ja siis kuulutati välja võitjad, kelleks osutusid seekord kohalikud kolijad. Kohtunikud küll tõdesid, et nii pingelist vastasseisu ja rasket otsust pole nad kunagi pidanud vastu võtma, kuid seekord jäi aasta pakkija ja kolija tiitel Inglismaale.  Osalejatest veel nii palju, et kohal oli palju erinevaid rahvusi, kuid esindatud firmad olid üldiselt kõik kohalikud.

Auhinnaks oli välja pandud 200£ ja aasta kolija ja pakkija tiitel (kleepsud autodele ja logo kodulehele).