Aasta lõpupool on hea aeg meenutamaks kogemusi, mis tänavu saadud on. Siiani on eredalt meeles üks suvine projekt, mis oli suur väljakutse tervele Adduco tiimile. Meie poole pöörduti sooviga toimetada uus külmik ühte vanalinna katusekorterisse, mis planeerides tundus tavalise tööna, aga osutus tõeliseks tuleristseks.
Loe lähemalt sellest, kuidas ühe külmiku kolimine päädis terve vanalinna tänava sulgemise ja kraana kohalekutsumisega.
Ülevaade
- Lähekoht: köökidega tegelev Tallinna sisustussalong.
- Sihtkoht: katusekorter Valli tänavas, Tallinna vanalinnas.
- Kolitav objekt: külmik kahe suure tiibuksega.
Projekt algas üsna tavapäraselt. Kuigi külmiku viimine kuuekorruselise maja katusekorterisse on raske töö, on see kogenud ja abivahenditega kolija jaoks täiesti tehtav ülesanne. Korteri lävel ilmnes aga apsakas.
Logistiku ja kliendi vahel oli olnud möödarääkimine, mille tõttu ilmnes alles toaukse juures, et külmkapp ei mahu sellest läbi. Lisaks oli külmik saanud kaks suurt kriimustust. Sellele järgnes uus mõõtmine ja regrupeerumine ning teine katse uksest läbi pääseda. Ka seegi kord jäi ainult katseks. Korteriomanik pakkus välja idee sein lihtsalt ära lõhkuda, kuid oli veel üks vähem-destruktiivsem võimalus…
Oli aeg kasutada rasketehnikat
Kõikidest võimalikest variantidest jäi sõelale küllaltki ekstreemne plaan tõsta külmik korterisse läbi köögi kohal oleva katuseakna. Uurimisel selgus, et mõõdud klappisid – kindlasti oli tegemist sentimeetrite mänguga, aga see oli võimalik. Tuli vaid leida vastav kraana.
Kliendile ei saanud aga üle anda kriibitud külmikut. Selleks toimetasime ta ainsasse mõeldavasse kohta värvitöödele – autoremonditöökotta, kus külmik sai tuunitud väljanägemise, mis meeldis kliendiele algsest veelgi enam. Külmkapp oli kolimiseks valmis.
Samal ajal oli leitud partner kraana osas Strele Logistics näol, kes tegi vastavad mõõtmised ja kinnitas, et projekt on teostatav. Paralleelselt oldi palavikuliselt kontaktis Tallinna LV-ga, et saada luba 60-tonnise masina vanalinna parkimiseks ja sellega seal opereerimiseks.
Kuidas kulges?
Tänav oli kraana jaoks suletud, katuseakna raam eemaldatud, külmkapp ning aken polsterdatud – töö algas. Inimesed tulid söögikohtadest uudistama ja turistid jäädvustasid tegevust. Peale kraana tõsterihmadele sättimist algas tõste katuse suunas.
Huvitavaks tegi asjaolu veel see, et kraanajuht pidi töötama pimesi, sest tema vaatevälja piiras katuse äär. Selleks oli ta suhtluses korteris viibiva kolijaga, kes teda juhendas raadiosaatja teel, keda omakorda juhendas kolija katuselt. Vaatamata kartustele ja takistustele õnnestus tõste perfektselt esimesel katsel.
Kokkuvõtteks võib öelda, et projekt oli edukas: klient sai külmiku oma korterisse, isegi ilusamal kujul kui algselt. Kõikide tagasilöökide kiuste tegime selle töö lõpuks õnnestunult ära ja ei murdnud enda kreedot – iga kolimine, mida on võimalik teostada, ei jää meiepoolse suutmatuse pärast tegemata.
Samal teemal: „Raskete esemete kolimine: mis on oluline?”