10 nõuannet, kuidas hoiustada kolimise ajal asju
Kolimine võib tihtipeale märkida millegi uue ning ilusa algust. See täidab paljusid meist eluterve elevusega, kuid kahjuks võib sellest kujuneda ka suur stressiallikas. Kolimine on iseenesest suur elumuutus, seega oleks hea, kui pinget tekitavaid elemente saaks võimalikult palju maandada. Leidub ka inimesi, kes nii-öelda võtavad oma seitse asja ning sammuvad reipal sammul uude pesasse. Enamikel meist on siiski rohkem maist vara ning mõttes küsimus, kuidas teha asjade hoiustamine ja kolimine enda jaoks võimalikult valutuks.
Oleme kokku kogunud kümme professionaalset nõuannet, et Sinu asjade hoiustamine kulgeks väärt hoolega.
- Sorteeri. Esimene asi, millele peaks tähelepanu pöörama, on esemete sorteerimine. Vajadusel jaota sarnased esemed ühte kategooriasse ja aseta eraldi ning võimalusel viska minema või anneta-müü kõik asjad, mida Sa ei ole viimase aasta jooksul kordagi vajanud.
- Tee nimekiri. Asjade hoiustamine muutub muretumaks, kui oled teadlik, mis Sul kastidesse jaotatud on. On mõistlik teha nimekiri, kuhu on ära märgitud ese ning säilituskast, kuhu see ladustatud on. Kui eset on mingil põhjusel kiirelt vaja, siis selle leidmine on niiviisi hõlpsustatud.
- Pakkematerjalid. Oma esemete pakkimiseks kasuta ainult parimat võimalikku materjali. Kui vähegi tehtav, siis hoiusta oma asju õhu- ning niiskuskindlas kastis või karbis. Hea investeering on ka mullikile. Vajadusel võid pehmenduseks kasutada ka vanu ajalehti või jõupaberit.
- Sildista pakendid. See punkt sobib hästi kokku 2. nõuandega. Asjade hoiustamine muutub lihtsamaks, kui kõik kastid ning pakendid on ka asjakohaselt sildistatud. Kui soovid, siis võid pakendile peale kleepida kasvõi terve nimekirja, mida see sisaldab. Hea oleks ka ära märkida, kui kast sisaldab kergesti purunevaid esemeid.
- Demonteeri mööbel. Kui vähegi võimalik, siis võta oma mööbel juppideks. Pea siinkohal ka meeles, et ära mine demonteerimisega niivõrd detailideni, kus oled olukorras, et taaspaigaldamine käib Sul üle jõu. Samas lahti võetud mööblit on tunduvalt lihtsam transportida ning hoiustada.
- Õrnade esemete pakkimine. Klaasid, portselanist kujukesed, taldrikud ja muud õrnad nipsasjad paki kindlasti eraldi. Võimalusel mähi iga ese eraldi mullikilesse või pakkepaberisse. Võimalusel aseta kasti ka lisapehmendusi.
- Ladustamisruum. Asjade hoiustamine möödub pingevabamalt, kui Sa valid ruumi, mis on varustatud kliimaseadmega ning korraliku ventilatsiooniga. Paljude esemete jaoks võib ka liigne niiskus osutada nii-öelda kabelimatsuks.
- Raskemad asjad allapoole. See peaks olema iseenesest mõistetav. Rasked kastid ning muud suuremad ja kaalukamad esemed ladusta allapoole. Ilmselgelt ei ole otstarbekas asetada 10-kilost raamatukasti päranduseks saadud kristallserviisi peale.
- Kata mööbel. Võib-olla oled Sa mööbli demonteerinud niimoodi, et oled saanud jupid panna kuhugi kasti. Aga tõenäoliselt siiski mitte. Sellisel juhul kata mööbel, et vältida kriimustusi ning muid kahjusid. Kasuta selleks näiteks kattekilet ja kolimistekki.
- Ligipääsetavus. Sa võid küll arvata, et kolimine läheb kähku, kuid vahel jääb see siiski venima. Teatud olukordades on juba nädal aega liiga kaua. Ladusta asjad niimoodi, et Sul oleks lihtne ligipääs igale kastile igal ajal.
Mida sellest kõigest järeldada? Asjade hoiustamine kulgeb muretult, kui kõik on korralikult planeeritud ning organiseeritud. Kui aga siiski soovid vähem kolimisega seonduvat stressi kogeda, siis kutsu appi Adduco. Võta meiega ühendust info@adduco.ee ning leiame Sulle sobivaima lahenduse.