Määratlemata

Pappkastid kolimiseks: 5 praktilised nõuannet tõhusamaks pakkimiseks

Milline on ajale vastu pidanud ning traditsiooniline viis asjade pakkimiseks kolimise ajal? Muidugi on selleks pappkastid. Põhjus selleks on tõenäoliselt ka see, et pappkastid on väga hõlpsasti hangitavad. Tihtipeale ei pea nende soetamiseks isegi lisapingutust tegema, sest erinevaid tooteid tarbides jõuavad pappkastid nagu iseenesest koju. Aga kes hoiustaks kodus pidevalt piisavalt pappkaste, et kogu oma elamine ära kolida? Tõenäoliselt on neid inimesi väga vähe, kes ettemõtlevalt pappkaste kodus hoiavad – isegi kui neil on selleks piisavalt üleliigset vaba ruumi. Kui Sinu käsutuses aga siiski on pappkastid, siis peab ka oskama neisse asju pakkida.

Pappkastid – kolimiseks on need abivahendid ennast läbi aegade tõestanud, kuid pappkastidesse pakkimine on omaette kunst. Toome mõned näpunäited, kuidas tõhusamalt pakkida.

  1. Tugevda pappkastide põhjasid. Enne pappkasti pakkimist veendu, et oled kasti põhja võimalikult tugevaks teinud. Tõmba sinna näiteks lisakogus teipi, võimalusel kasvõi risti ning mitu korda. Niimoodi on võimalik tagada, et põhi peaks võimalikult hästi vastu ka mõnevõrra raskematele esemetele.
  2. Eralda õrnad ning hinnalised esemed. Kui juba pappkastidesse pakkida, siis kasuta pappi ka lisaturvalisuse pakkumiseks. Näiteks kasuta papitükke või väiksemaid pappkarpe selleks, et kaitsta õrnemaid esemeid teiste asjade eest, mis samas karbis on. Üldiselt võiks ühes kastis olla ainult õrnad esemed, kuid mõistlik on neilegi väike „kaitsemüür“ ümber ehitada. Niimoodi tagad neile parema kaitse.
  3. Vali erinevate esemete jaoks õige suurus. Tavapärane loogika ütleb, et raskemate esemete jaoks kasuta väiksemaid pappkaste ning kergemate jaoks suuremaid. Toome võrdlusena näiteks raamatud ja voodiriided. Kes sooviks ikka tassida suurt kasti, kus on 100 raamatut sees? Pigem tuleks raamatute jaoks võtta väiksem kast, kuhu mahub sisse vastav kogus lektüüri, mida on mugav ning mõistlik liigutada. Samas kui on vaja kasti voodiriiete jaoks, siis võib see kast olla ka nii suur, kuhu mahukski 100 raamatut sisse. Lihtsalt suurt kogust voodiriideid on tunduvalt lihtsam transportida.
  4. Täida tühjad kohad pappkastides. Pappkaste ei ole mõtet pooltühjaks jätta. Seda nii õrnemate kui ka vastupidavamate esemete puhul. Kui kastid on pooltühjad, siis on esemetel liialt palju ruumi, et seal sees liikuda. Niimoodi suureneb ka võimalus, et need võivad viga saada. Kui Sul on kodus üleliigseid vanu ajalehti, siis nendest saab head täidet, millega tühimikke ära kaotada. Sama kehtib ka näiteks mullikile kohta. Mida tihedamalt esemed pappkastides on, seda turvalisem on.
  5. Teibitud kaste ava ettevaatlikult. Kui kolimine on lõpusirgele jõudmas ning pappkaste on vaja avada, siis suure tõenäosusega kasutad Sa teibi lõikamiseks nuga. Seda tuleks aga teha võimalikult ettevaatlikult. Lõika teipi võimalikult pinnapealselt, mitte ära lükka nuga käepidemini kasti sisse. Kui nuga läheb liiga sügavale, siis võib see kahjustada pakitud esemeid. Ürita vältida ka pappkastide lõikamist, sest neid võib veel vaja minna.

Kui see kõik tundub aga liiga palju tööd, siis Adduco võib Sinu eest kõik hoiustamis- ning kolimistegevused ise ära teha. Samuti pakume teibita suletavaid, korduvkasutatavaid, vastupidavaid ning lausa kuni 120 kg kandevõimega pappkaste. Võta meiega ühendust info@adduco.ee ning leiame Sulle sobivaima lahenduse!