Kolimisteenused

Palju kolimine maksab

Kui oled varem kolimisteenust kasutanud, siis kujutad ilmselt ette, kui palju kolimine maksab. Räägime siinkohal lahti, millest hind sõltub ja milliste kulutustega peaks arvestama.

Millest hind sõltub?

 1. 21072010036Marsruut. Sellest, kas kolitakse ühe linna piires või tuleb kolimisautol ette võtta pikem teekond, sõltub nii aeg kui kütusekulu. Kui üks ots asub välismaal, siis tuleb arvestada lisaks veel mitmesuguste asjaajamiskuludega.
 2. Korrus. Mitmendal korrusel asub lähtekoht ja mitmendal sihtpunkt? Kas majas on olemas lift ja kas seda saab kasutada (kui suur see on, milliseid esemeid on võimalik sellega vedada)? Vahel on majas reeglid sellised, et suuri esemeid pole lubatud liftiga vedada või tuleb liftikabiin enne pehmendustega kaitsta.
 3. Maht. Kui palju on kaste, kui palju mitmesuguseid mööbliesemeid?
 4. Pakkimine. Kas soovid asjad ise sisse ja pärast lahti pakkida või tahate, et selle töö teeksid ära kolijad?
 5. Monteerimine. Kui palju on esemeid, mis on vaja lahti monteerida: mööbel, mis võetakse lahti, sealjuures eritellimusel valmistatud mööbel nagu garderoobid ja köögi sisustus; lambid, kardinapuud, seinte külge kinnitatud riiulid jms.
 6. Eriti rasked esemed. Kas kolitavate asjade hulgas on näiteks klaver, seif vms ese, mis tahab eritõsteid?
 7. Tööaeg. Kas kolimine toimub argipäeval või puhkepäeval või riigipühal? Kas töötada tuleb öösel (võib vajalikuks osutuda siis, kui päeval ei tohi maja juurde sõita)?
 8. Erijuhud. Mõnikord on vaja maja juurde pääsemiseks taotleda kohalikult omavalitsuselt tänava sulgemise luba (tasuline).

Millise hinnaga peaks arvestama?

5-150x150Siin on mõned keskmised näidishinnad:

 • 1-2-toalise korteri kolimine Tallinna piires 45–90 eurot.
 • 3-toalise korteri kolimine Tallinna piires 90–180 eurot.
 • Pianiino transport 2. korruselt 1. korrusele Tallinna piires 45–55 eurot.
 • 10 töökohaga firma kolimine 350 eurot.
 • 45+ töökohaga firma kolimine, kus on tarvis lisaks kõigele lahti monteerida ja kolida klaasmoodulitest seinad: 3000–4000 eurot.

Rõhutame siiski, et need on üksnes näidishinnad meie kolimisteenusele. Täpse numbri saame öelda siis, kui teame täpselt, mida, kust ja millal on vaja kolida. Et saaksime teha pakkumise, kui palju maksab kolimine sinu vajadusi arvestades, võta ühendust.