Kolimisteenused

Milliseid samme ja eeliseid hõlmab kolimisteenuse projektijuhtimine?

Milliseid samme ja eeliseid hõlmab kolimisteenuse projektijuhtimine?Suuremat sorti kolimine on tegelikult projekt nagu iga teine ja selle edukaks ja mugavaks läbiviimiseks on sageli vaja projektijuhti. Tegemist on inimeste töö, harvemal juhul isegi elu, transportimisega, mis võib vajada delikaatsust, graafikus püsimist, jooksvate probleemidega tegelemist, läbirääkimisi ja põhjalikku ülevaadet – kõige sellega aitabki kolimisteenuse projektijuhtimine.

Tagab kindluse

Projektijuht on sinu usaldusisik kogu kolimisprotsessi käigus. Täiesti mõistetav on see, kui talle kurta muresid kolimisega seoses – nii teab kolija kõigega arvestada. Sammud, mida kolimisteenuse projektijuhtimine endas kätkeb, on järgnevad:

  • Ülevaatus kolitavatest esemetest, lähte- ja sihtpunktist – ise pilku peale visates ei pruugi märgatagi võimalikke takistusi või et mida kindlate objektide turvaliseks liigutamiseks vaja võiks minna.
  • Planeerimine ja ressursi määramine –  kõige optimaalsemaks ja kindlamaks kolimiseks teab asjatundja arvestada välja kolijate arvu, erivarustuse ja pakkematerjalid.
  • Hinnapakkumise ja graafiku koostamine – et kliendil oleks täielik ülevaade sellest, mis kõigeks eelarveliselt ja ajaliselt kulub. Asjatundja oskab kõik ära arvestada nii, et poleks midagi üleliia ega liiga vähe.
  • Kolimise läbiviimine ja objekti üleandmine – projektijuht kontrollib, et kõik sujuks nagu peab, suheldes vajadusel kõigi osapooltega.

Suurte esinduste, ladude, töökodade, kas või häärberite jms kolimises on projektijuhtimine hädavajalik, sest ilma põhjaliku süsteemita jääb ka kõige professionaalsem kolija hätta.

Kolimisteenuse projektijuhtimine tasub end ära

Suure kolimise projektijuhtimise vajadus kliendi poolt on loomulik – mõistame, et meie kätte usaldatakse võõras vara ja et kogu protsessi sujumiseks on hea kaasata kõiksuguseid meetmeid. Suur töö-objekt võib tähendada ka uusi riske, nt mahtusid, mis kindlasti vajavad ülevaadet, arvestamist ja planeerimist, ilma milleta tekiks protsessi käigus varem või hiljem mõni probleem.

Kindlasti ei tähenda kolimisteenuse projektijuhtimine hulka paberimajandust ja taotlusi nagu mõne europrojektiga, vaid lihtsalt asjatundjat, kes kõigel silma peal hoiab ja kellega suhelda töö asjus. Kuigi professionaalne kolimisteenus on üsna turvaline viis oma asju ühest kohast teise saada, tuleb lisakontroll alati kasuks.

Loe lisaks: 6 põhjust, miks usaldada mööblivedu projektijuhi kätte