Kolimisteenused

Lehm pardal – ühe kolimisauto teekond

Novembrikuu alguses lõpetas oma menuka üleriiglise tuuri Eesti Toiduliidu värviline lehm. Võrratu veis läbis kolimisautos pika marsruudi Lõuna- ja Põhja-Eesti vahel. Oma teekonnal sai punik suure poolehoiu osaliseks – Toiduliidu eesmärk tutvustada ja soovitada Eesti toitu, eelkõige meie head piima, oli kindlasti edukas.

Lehmakest transportis kogu selle pika tee Adduco kolimisauto.

Lehm pardal – ühe kolimisauto teekond

Turvaliselt sihtpunkti

Kas üks lehm mahub ikka kolimisauto peale? Kindla peale. Kuid tegemist oli kindlasti ka huvitava väljakutsega.

Siia ilma sündis punik Karlova tubases miljöös ja esimene sihtpunkt oli lühike visiit Tallinna. Pärast seda olid sihiks linnad üle Eesti, alustades taas kodulinnast Tartust. Nagu iga kolitava esemega, või siinpuhul puduloiusega, tuleb tähelepanu pöörata nii lähte- kui sihtkohale ja tagada, et transpordi käigus arvestataks kõigi eripäradega.

Kus täpselt soovivad linnad lehma võõrustada ja kuidas pääseb neile kohtadele kolimisauto ligi? Kuidas olla kindel, et lehm pika teekonna vastu peaks? Ettevalmistus ja vastav varustus tagasid, et tuur oli edukas, mida tõestab ka suur kajastus sotsiaalmeedias.

Kolimisauto ja -tiim peavad olema kõigeks valmis

Ühtekokku rändas lehm üle 1000 km, sest marsruut hõlmas linnasid nagu Tartu, Narva, Rakvere, Tallinn ja Võru. Pikk tee ei murdnud tema selget pilku ega pannud tuhmuma ta värvilist jumet, loodetavasti tänu ka meie tööle.

Kuigi ta kuhugile tuppa väga ei kippunud ja püsis valdavalt avalikus ruumis, oli küsimuseks kolimisauto ligipääs ja lehmakese maha tõstmine. Olles tõstnud raskemaid objekte nagu klaverid ja leidnud tee läbi ka kõige kitsama vanalinna tänava, oli ülesanne üsna lihtne. Küll aga lisandus meie kogemustepagasisse ka lehmaprojekt.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et paljuski oli tegemist tavalise kolimise või eritõstega nagu ikka, sest:

  • Transpordiks kuluv aeg ja tee pikkus polnud probleemiks, kuna teostame ka rahvusvahelist kolimist.
  • Kliendil oli kindel lähte- ja sihtpunkt planeeritud ja kolimisauto ligipääsetavus välja mõeldud
  • Meie tõste- ja transpordivarustus tagas hõlpsa pealevõtu ja turvalise teekonna.

Eesti Toiduliidu lehm alustas oma teed augustis ja nüüd novembris läks talvituma Võru Valio kontorihoone fuajeesse. Iga sõidu võimaldasime lehmale meie.

Tutvu meie kolimisteenusega lähemalt!

NB! Täpsustuseks peab siiski ütlema, et tegemist polnud pärislehmaga, vaid lihtsalt üsna värvika kujuga.