Määratlemata

Laoruumi rent: 10 nõuannet sobiva laopinna leidmiseks

Kevad-suvine hooaeg on käes ning mõttes mõlguvad koduvärskenduse ideed. Soovid ette võtta korraga võimalikult palju, kuid alustuseks märkad, et koju on kogunenud hulk asju, millel kõigil on oma väärtus ja minema ei raatsi väga midagi visata. Satud kohe kimbatusse. Ei oska esimese hooga kuidagi pakkuda, kuhu remondi ajaks asjad hoiule anda. Mõtled viia vanematekoju või naabrimehe juurde garaaži. Mõtteist käib läbi ka võimalus, et ehk on vastuvõetav elada kastide ja asjade otsas. Selline olukord võib meid kõiki tabada. Soovime teha remonti, kolida või mis iganes põhjusel võib veel sobivat laopinda vaja minna. Kuid laopinna leidmine on ka omaette töö.

Oleme kokku pannud nimekirja 10 soovitusest, millele tähelepanu pöörata, kui Sinu vajaduste hulka kuulub laoruumi rent.

  1. Hinda oma ladustamisvajadusi. Siinkohal on vaja tähelepanu pöörata päris mitmele aspektile. Tee oma asjades väike inventuur. Selgita välja, kui palju asju on Sul vaja ladustada ning ära pigista silma kinni ka nende suuruse suhtes. Samuti tee endale selgeks, milliseid tingimusi Sinu asjad ladustamisel vajavad – kas tegemist on näiteks niiskustundlike või kergesti purunevate esemetega.
  2. Tee eeltööd. Laoruumi rent tuleks korralikult läbi mõelda ning planeerida. Mõistame, et Sinu asjad on väärtuslikud, seega peaksid leidma nendele parima sobiva võimaluse neid ohutult ladustada. Kasuta läheduses olevate laoruumide leidmiseks interneti otsingumootoreid, küsi nõu sõpradelt või pöördu abi saamiseks asjatundjate poole, nagu kinnisvaramaaklerid.
  3. Kontrolli usaldusväärsust. Kui Sulle on juba silma jäänud mõned ettevõtted, kelle teenuseks on laoruumi rent, siis tee neile ka väike taustauuring. Otsi internetiavarustest, kas kõik on nende teenustega rahul. Loe arvustusi. Mõistlik oleks ka uurida ega ettevõttel ole üleval kehtivaid (maksu)võlgasid.
  4. Hinda laoruumide sobivust kohapeal. Nagu öeldakse – oma silm on kuningas. Laoruumi rent on praktiline asi, seega oleks mõistlik käia ka kohal hindamas, kas tingimused vastavad Sinu vajadustele. Vaata, kas laoruumid on piisavalt puhtad, kas need on varustatud turvakaameratega ja nii edasi.
  5. Uuri lisateenuste kohta. Ürita oma elu teha võimalikult muretuks ning uuri, kas laoteenuse pakkuja osutab ka toetavaid teenuseid, nagu transport ja pakkimine. Kui Sul on erisoove, siis anna kindlasti ka neist teada. Ära jäta midagi kahe silma vahele. Kolimine ja hoiustamine peaksid olema Sinu jaoks võimalikult mugavad.
  6. Küsi hindade ja lepingute kohta. Detailne teave hindade kohta on väga vajalik. Kuigi asjade hoiustamine ei tohiks olla koht, kus teha järeleandmisi, siis samas ei tohiks laoruumi rent olla ka asi, mis Sinu rahakotile tugeva löögi annab. Küsi kindlasti, millised lisatasud võivad rakenduda. Lisaks sellele on tähtis lasta endale puust ja punaseks selgeks teha kõik lepingupunktid. Rääkige läbi nii hoiustamise periood, maksegraafik kui ka tühistamispoliitika. Juhuks kui soovid oma asjad varem koju ära viia.
  7. Hinda asukohta. Laoruumi rent peaks Sinu elu mugavamaks muutma, seega oleks mõistlik valida võimalikult hea asukohaga ladu. See võiks olla Sinu praeguse või tulevase kodu lähedal. Pööra tähelepanu ka ümbritsevale teede-taristule.
  8. Täpsusta turvalisusdetaile. Küsi, milliseid turvameetmeid laoteenuse pakkuja on rakendanud, et tagada Sinu asjade võimalikult turvaline hoiustamine. Uuri, kas nad kasutavad turvakaameraid ning alarmsüsteeme. Veendu, et Sinu valitud teenusepakkuja annab endast kõik, et Sinu asjad oleks kaitstud nii varguste kui ka kõrvaliste silmade eest.
  9. Kommunikatsioon on kõige alus. Aruta oma teenuspakkujaga läbi kõik lepingupunktid. Ole veendunud, et mõistad, millele alla kirjutad. Laoruumi rent ei peaks kujunema bürokraatlikuks murekohaks, seega räägi kõik enne läbi. Sama tähtis on ka, et Sa edastaksid teenuse pakkujale kõik omapoolsed (eri)soovid. Kui Sul on tekkinud murekohti või küsimusi, siis aruta neid julgelt. Iga teenuspakkuja soovib pakkuda Sulle parimat hoiustamiskogemust.
  10. Vali Adduco. Kui kõik eelnev tundub Sinu jaoks siiski palju tööd ja soovid, et laoruumi rent ei võtaks nii palju aega eeltööks, siis vali oma ala asjatundjad. Adduco meeskond annab endast parima, et tulla vastu Sinu soovidele ja vajadustele. Pakume ka mitmeid lisateenuseid, nagu pakkimine, demonteerimine, transportimine ja palju muudki.

Adduco tagab, et laoruumi rent kulgeks Sinu jaoks no stress ehk stressivabaduse põhimõttel. Hoia oma aega ja energiat muu olulise jaoks. Võta meiega ühendust info@adduco.ee ning leiame Sulle sobivaima lahenduse!