Määratlemata

Kolimisfirmad Tallinnas ja mujal Eestis – kuidas valida kõige sobivam?

Kolimise korraldamiseks on levinud kolm viisi: kolid ise, kutsud appi sõbrad ja tuttavad või tellid teenuse kolimisfirmalt. Loomulikult saab võimalusi omavahel kombineerida, näiteks kergemad esemed ise kolida ja raskemate asjade veoks professionaalid palgata.

Miks tellida kolimisteenus professionaalidelt?

5-150x150Tasemel kolimisfirmade töötajad on saanud vajaliku väljaõppe ning neil on korralik tehnika ja kaubikud. Nad teavad, kuidas asju ohutult pakkida ja transportida ning teevad seda kiiresti ja sulle mugavalt. Samuti kehtib kolimisfirma poolt pakendatud ja veetud mööblile, tehnikale, väärisesemetele ja muule varale kindlustus ja turvalisusgarantii.

See tähendab, et nad korvavad kahju, kui kolimisel midagi puruneb või kahjustada saab, kuigi viimane ei ole vilunud spetsialistide käe all tõenäoline – küll aga tuleb sagedasti ette ise või vaid tuttavate jõuga kolides.

Kuidas leida Tallinnas ja mujal Eestis enda vajadustele vastav kolimisfirma?

Kui trükkida Google’i otsingusse „kolimisfirmad Tallinnas” või lihtsalt „kolimisfirmad”, saad kümneid vasteid. Kuidas nende seast just sulle sobivaim valida? Jälgi järgmisi punkte.

Kolimisettevõtte suurus

Selge on see, et kui kolid tervet kodu või kontorit, ei piisa sulle ühemehe ettevõttest, ehk siis ühest tõstjast ja tema kaubikust. Küll aga võib viimane sobida, kui soovid transportida vaid ühte või paari mööblieset ning sul on olemas teine tugev töömees, kes saab abistada tassimisel.

Kolimisfirma kogemused

Küsi soovitusi või tutvu ettevõtte kliendibaasiga. Eriti mugava ülevaate saab, kui teenusepakkujal on oma kodulehekülg, kus on näiteid tehtud töödest.

Kolimisfirma tegutsemispiirkond

Tavaliselt on soodsam eelistada kolimisfirmasid, mis asuvad kolimise algus- või lõpppunkti lähedal. Kolimisfirmad leiad nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis kui ka teises Eesti paikades. Rahvusvaheliste vedude tarvis vali teenusepakkuja, kellel on vastav kogemus.

Pakutavad garantiid ja lisateenused

Kui kolid väärtuslikke esemeid, uuri, kas saad kolimisfirmalt kindlustuse. Kui kõik sinu esemed uude elukohta või kontorisse ei mahu, vali kolimisettevõte, mis pakub lisaks ka ladustamisteenust. Nii saad kaks teenust ühes ja see on kindlasti kiirem ja soodsam, kui kolimise ja ladustamise teenuste eraldi ostmine.

Adduco kolimisfirma tegutseb Tallinnas, Tartus ja mujal Eestis ning lisaks on kogenud partner ka rahvusvahelistel vedudel.