Kolimisteenused

Kolimisel kasutatud pappkarbid kuluvad hiljem majapidamises ära

PappkarbidKolimiseks vaja minevaid karpe on võimalik meie käest nii laenutada kui ka osta. Eriti praktilised on pappkarbid, mis kokkuvoldituna võtavad vähe ruumi, aga võivad abiks olla mitmelgi puhul.

Kas osta või laenutada?

Sellest, missuguseid abivahendeid me kolimiseks pakume, saad ülevaate siit: Pakkematerjalide müük ja rent Tallinnas ning Tartus.

Plastikust karbid on tugevad ning sobivad seetõttu raskete ja õrnade esemete jaoks. Nende miinuseks on see, et plastikust karpe ei saa pealt kinni katta, seega peaks sisu olema pakitud nii, et asjad näiteks kasti kallutades välja ei kuku.

Plastikust karpide kuju on selline, et ühtpidi asetades mahuvad karbid üksteise sisse, teist­pidi aga saab need üksteise otsa laduda – nii võtavad valmis pakitud karbid vähem ruumi. Plastmassist karpidele leiab kasutust suuremas majapidamises, linnakorteris võtavad nad liiga palju ruumi selleks, et neid alles hoida.

DSC_0322_2016-05Pappkarbid toome kokkuvolditult, aga neid on võimalik ühe liigutusega kleeplindi abil kokku panna ning pärast pakkimise lõppu pealt kinni kleepida. Sama lihtne on pappkarpe pärast jälle kokku voltida.

Kokkuvolditud pappkarbid võib panna majapidamisasjade hoiuruumi või lihtsalt näiteks riidekapi taha torgata. Hiljem saab neid kasutada mistahes asjade hoiustamisel või transportimisel, olgu siis vaja maalt moosipurke tuua, riideid keemilisse puhastusse viia, mänguasju järgmiste kasutajate tarvis tallele panna või suuremat koli keldrisse hoiule tassida.

Kui osta pappkarbid päriseks, siis on võimalik kolimisel panna neisse sellised asjad, mille lahti­pakkimisega on aega; nii saate end uues kohas rahulikult sisse seada, ilma et oleks tarvis mõelda, mis päevaks lubasite karbid tagasi anda.

Kui palju karpe vaja läheb?

DSC_0310_2016-05Kes varem kolinud pole, sellel võib olla keeruline hinnata, mitut karpi ta kolimise jaoks vajab. Enamasti kiputakse karpide vajadust alahindama, sest pole ju enam endalgi meeles, kui palju on neid asju, mis aastaid kuskil seisnud.

Meie kolijad oskavad kolitavat kraami üle vaadates anda nõu, kui palju ja milliseid karpe võiks tellida. Pigem tasub karpe võtta varuga, sest kui pakkimise lõppjärgus selgub, et asjad ei mahu ära (ja nii see enamasti läheb!), siis tekitab see niigi pingelises olukorras lisa­probleeme.

Karpide rendi- ja müügihinnad leiad siit: Kolimisteenuste hinnakiri.