Kolimisteenused

Klaveri kolimine: 3 suurt viga, mida tehakse

Suvi on saabunud, lapsed kolivad välja, koolid jäävad tühjaks, muusikud lähevad laia maailma õnne otsima. Klaveri kolimine on sageli kevadsuvine töö, väiksem libisemisoht aga ei tähenda, et õnnetusi ei juhtuks. Mis on siinkohal tüüpilised vead?

Klaveri kolimine, pianiino kolimine

1. Plaani puudumine

Kolimine võib paljude jaoks olla selline töö, millega on kergem lihtsalt alustada, selle asemel, et pikemat plaani teha. Kergema mööbli või pudi-padiga võib planeerimine olla ebavajalik, aga klaveri kolimine on miski, mis kindlalt vajab sammude üle käimist ja ettevalmistust.

Mõtle järgnevatest asjadest:

  • Kui palju on sul abikäsi? – Arvesta, et vajad vähemalt kahte või nelja tõstjat.
  • Mis oleks klaveri teekond? Kas on mõnda riskikohta (trepid, vaibad, nurgad, pinnad)?
  • Milliseid vahendeid kasutad? – Nii pakkimiseks, tõstmisel kui transpordil.
  • Milline on transport?

Plaan tundub tülikas ainult enne tööd. Töö ajal on palju kergem.

2. Rataste kasutamine

Klaverimuusikaga seotud inimestele pole see ehk midagi uut, aga klaverijalgade küljes olevad rattad on enamjaolt ilu pärast ja kuluvad kasutades väga kiirelt. Mõne jaoks võib tuttav olla õpetaja käsk kooriproovis või muusikatunnis klaverit ilmtingimata tõsta, mitte veeretada, ja sellel on väga kindel põhjus.

Kui oled ratastel kontoritooli kasutanud, siis võid teada, millist kahju need tekitada võivad. Vaip ja parkett võib nende all kiirelt kuluda. Klaverijalgade rattad peavad veel omakorda tervet klaveri raskust kandma. Isegi kui rattad paistavad olevat töökorras, kahjustavad need pindasid ja kiiluvad kinni üsna kergelt.

3. Varustuse puudumine

Ilma varustuseta klaveri kolimine on kahjulik nii klaverile endale kui kolijate selgadele ja kätele. Varustuseta on mõeldav ruumisisene tõstmine ja ehk ka samal korrusel liigutamine. Nagu iga raskema ja suurema esemega, on palju erinevaid faktoreid, mis võivad ilma abivahenditeta kolimise riskantseks muuta.

Klaver pole samas kapp, mida koost võtta saab või mis on küllalt sitke, et taluda pikemat abivahenditeta tõstmist. Selle töö jaoks on olemas spetsiifiline varustus, mis arvestab klaveri iga eripäraga.

Jäta klaveri kolimine professionaalile

 

Klaveri kolimine: 3 suurt viga, mida tehakse

Me kõik oleme asju tõstnud ja kolida aidanud, nii et sellealane ekspert võib tunduda kui midagi ebavajalikku. Kogemus õpetab kolimisvaldkonnas küll palju, aga igaühel pole oskusi, mida saab anda ainult regulaarne töö.

Klaveri kolimine tähendab väärtusliku õppevahendi või lausa artisti instrumendi transportimist – kindluse saab tagada sellisel juhul ainult asjatundja käsi.

Loe lisaks: „Kolivale pianistile tuleb appi klaveri transport”