Määratlemata

Ära alusta elu uues kodus tüliga – jäta mööbli kokkupanek asjatundjatele!

1553406_10152913394296742_2987849221392516017_oUude korterisse või majja kolimine toob endaga kaasa rõõmsa elevuse ja lootuse ilusast elust, mis seal kohe-kohe algab. Aga enne, kui võid ennast mõnusasti sisse seada, on vaja mööbel kohale tuua ja kokku panna.

Paraku on mööbli kokkupanek üsna närvesööv tegevus, kui kogemusi napib. Tagantjärele tarkusest ja etteheidetest on vähe kasu, sellepärast soovitame kohe alguses töö usaldada meestele, kes teevad seda iga päev.

Mis teeb mööbli kokkupaneku keeruliseks?

  • Raskused juhendi mõistmisel. Põhimõtteliselt peaks iga uue mööbliga olema kaasas kõik vajaminevad kruvid-tüüblid-mutrid jms, samuti juhend, kuidas detailid kokku tuleb panna. Aga vilumusteta kokkupanija ei oska alati juhendit õigesti lugeda, teeb asju vales järjekorras, kasutab ebaõigeid kinnitusvahendeid – ja siis selgub mitme­tunnise vaevanägemise järel, et kõik tuleb uuesti lahti võtta ja otsast peale hakata, sest midagi olulist on jäänud kahe silma vahele.
  • Õigete tööriistade puudumine. Mööbli kokkupanekuks on vaja selliseid tööriistu, mida majapidamises ei pruugi olla, eriti kui remonti tavaliselt ise ei tehta. Muidugi on võimalik kõik need asjad osta, ent see ei pruugi tulla odavam kui mööbli kokku­paneku teenuse tellimine.
  • Ootamatud probleemid, mis selguvad töö käigus. Näiteks ei pruugi seinad olla sirged ja põrand tasakaalus; sein võib osutuda oodatust nõrgemaks või, vastupidi, kõvemaks jne. Lahendamatuid olukordi ei ole ja kogenud meistrid teavad, mida teha, samas kui algaja tunneb, et nüüd ta küll ei tea, mis edasi saab…
  • Lahtivõetud mööblit ei õnnestu uuesti kokku panna. Odav saepuruplaadist mööbel võib olla selline, et kord välja keeratud kruvid teist korda enam detaile koos ei hoia. Kuid ka näiteks vanaaegne restaureeritud riidekapp või kummut võib olla niisugune, mille uuesti kokkupanek on äärmiselt vaevaline, nõnda et mõistlikum on üritada need mööbliesemed maha müüa korteri uutele omanikele ning osta uude elamisse uus mööbel.

Kuigi öeldakse, et ühine töö liidab inimesi, ei maksaks koostegemiseks valida asja, mida kumbki ei tunne. Mööbli kokkupanek toob tõenäoliselt probleeme rohkem kui rõõmu, nii et usalda see töö siiski meestele, kellel on olemas nii teadmised, kogemused kui vaja­minevad tööriistad. Ise aga naudi elu uues kodus!