Määratlemata

Pakkematerjalid: keskkonnasõbralikud ja jätkusuutlikud

Pakkematerjalid: Suur kolimiskast, 60x40x40cm

Tänases maailmas on keskkonnasõbralikkus populaarne maailmavaade, millest suur osa inimesed lähtuvad oma igapäevastes valikutes. Palju ei jää ka maha fraas „jätkusuutlikud lahendused“, mille poole paljud ettevõtted püüdlevad oma toodete või teenustega. Planeedi heaolu peale mõtlemine on tähtis teema ning siinjuures saab igaüks anda oma panuse. Keskkonnasõbralikkuse ning jätkusuutlikkuse põhimõtetest tuleks lähtuda ka pakkematerjali valimisel.

Üks märksõna, mis käib nii jätkusuutlikkuse kui ka keskkonnasõbralike pakkematerjalidega käsikäes on korduvkasutatavus. Sellest hoolimata on paljude valikuks pakkematerjal, mis neile parajasti kätte satub. Need võivad olla ebakvaliteetsed või kasutatakse neid valel otstarbel. Pikas perspektiivis tuleb mõelda ka selle peale: kui kolitav või ladustatav kaup ära rikutakse või lõhutakse, siis nende asendamine on jällegi koormaks keskkonnale. Seetõttu võiksid olla esimeseks valikuks pakkematerjalid, mis on just vastavaks ülesandeks loodud.

Tavapäraselt on pakkematerjalide valikus kaks varianti: plast- või papptooted. Mõlemal on omad eelised, seega valikut teha on raske. Siinkohal toome välja mõned plussid, mis lihtsustavad õige materjali soetamist – vastavalt Sinu eelistustele ja väärtushinnangutele.

Miks eelistada plastmaterjale?

  • Korduvkasutatavad
  • Pika eluaega
  • Vastupidavad ning niiskuskindlad
  • Energiatõhus tootmine

Miks eelistada pappmaterjale?

  • Biolagunevad
  • Valmistatakse taastuvast loodusvarast
  • Taaskasutatav materjal

Siinkohal jätame kõrvale ühekordseks kasutamiseks mõeldud pakkmaterjalid, sest nende „ühekordsus“ ei sobi juba eos kokku keskkonnasõbralikkusse ega jätkusuutlikkusega.

Kui oled enda jaoks välja mõelnud, kas Sinu väärtustega on rohkem kooskõlas plast- või pappmaterjali hüved, siis vaata Adduco e-poodi. Leiame Sulle koos õige lahenduse ning vastupidavad pakkematerjalid!