Määratlemata

Laoteenus loob korda ja säilitab väärtust

Nõukogude aega mäletavatel inimestel on tihtipeale kalduvus hoida alles asju, mida enam ei kasutata: äkki läheb kunagi tarvis! Paarkümmend aastat tagasi oli see täiesti mõistlik hoiak. Kui mõni asi vajas remonti, siis polnud varuosi kuskilt võtta; kui midagi oli vaja parandada või juurde ehitada, siis kaupluses saadaolevale lootma jääda ei tasunud. Iga riideese, puutükk või metallikolakas võis mistahes hetkel osutuda möödapääsmatult tarvilikuks.

10991708_10153165979846742_2340062679749377588_oTänapäeval tundub see kentsakas – kes ikka hakkaks pükse lappima või ise pesumasinat parandama! Aga isegi ilma sellise vajaduseta on inimestel palju niisuguseid asju, mida iga päev ei kasutata, ent ära ka ei tahaks visata, seda enam, kui on ette näha, et varsti läheb neid jälle tarvis (näiteks lapseriided ja mänguasjad).

Või on asjadele uus omanik leitud, kuid mingil põhjusel pole tal võimalik neile kohe järgi tulla. Just sellistel juhtudel on väga mugav kasutada laoteenust.

Mis on laoteenus?

Laoteenus tähendab seda, et pakime ladustamist vajava kauba sobilikku pakendisse, transpordime selle lattu, hoiame neid soovitud aja ning kliendi soovil toome uuesti tagasi, pakime lahti ja paneme kokku (näiteks mööbli). Klient võib olla kindel, et kõik asjad on korralikult hoitud ning esimese palve peale saab ta need tagasi.

Uus on unustatud vana

Laoteenuse kasutamine aitab korda luua majapidamises ning päästab äraviskamisest asjad, mida ruumi puudusel poleks olnud võimalik alles hoida, ent mis aastate möödudes hoopis uue väärtuse on omandanud. Vintage rõivad ja aksessuaarid on vägagi popid, moodi on läinud vinüülplaadid, restaureeritud mööbel jms. Ja ehkki laoteenus maksab, tuleb arvesse võtta sedagi, et kodus pole otstarbekas köetavat pinda vanade asjade alleshoidmiseks kasutada, mitteköetavas kuuris või garaažis saab aga pikemat aega hoida väga väheseid asju.

Sobiv koht hooajakaupadele

Panipaiga puududes on laoteenus ideaalne viis, kus hoida asju, mida vajatakse ainult osa ajast: jalgrattad, kelgud, suusad, rehvid jms. Muidugi on võimalik ka rõdu kinni ehitada ja asju seal olla, ent olgem ausad – ega see ilus pilt pole, kui elutoa aknast avaneb vaade hoiuruumile.