Ärikelindi kolimisteenused, Erakliendi kolimisteenused, Kolimisteenused, Rahvusvaheline kolimine, Rahvusvahelised kolimisteenused

Kuidas valida ladustamispinda?

Elus tuleb ikka ette, et on vaja kolida või oma isiklikke asju hoiustada.ladu1

Ladustamine on selleks parim teenus, mis hõlmab nii transporti, pakkimisteenust kui olenevalt kliendi soovist, kas pikaajalist või lühiajalist ladustamist. Vajadusi ladustamiseks võib olla mitmeid, kas tuleb mõneks ajaks välisriiki kolida või on ettevõttel vajalik inventari hoiustamist. Ladustamisteenus teeb elu lihtsaks, mugavaks ning annab turvatunde, et Sinu vara on kindlas kohas.

Miks tekib vajadus ladustamiseks?

  • Remont – Kõige sagedasemaks põhjuseks on remont, sest mööbel ja muu vara on vajalik ehitustööde eest ära viia. Samuti võib tekkida olukord, kus eelmisest elukohast on vajalik välja kolida, aga uus ei ole veel päris valmis.
  • Ootamatu olukord – Näiteks kui müüki pandud elamispind müüdi plaanitust kiiremini ning ei ole veel jõutud endale uut pinda üürida või osta.
  • Kontorivahetus – Tekkis vajadus kolida uuele pinnale ning korralik mööbel ja kontoritarbed soovitakse ümber kolida.
  • Arhiivdokumendid jalust ära – Inventar ja arhiivdokumendid on mõistlik ladustada, et kontoris oleks rohkem ruumi.
  • Hooajalised esemed – Näiteks hoiustada suvel talvevarustust ning talvel suvemööblit.
  • Välislähetus – Näiteks töö tõttu on vajalik kolida mingiks perioodiks välismaale, kuid mööbel vajab seniks hoiustamist.

Kuidas valida ladustamispinda?

Üheks peamiseks kriteeriumiks on plaanitav ladustamise periood. Mida kauem enda vara hoiustada, seda hoolikamalt tuleb valida koht. Laopinna juures on oluline asukoht ning turvalisus. Pikema ladustamise perioodi puhul võib ladustamispaik asuda kaugemal. Lühema perioodi puhul säästab lühike distants transpordi kuludelt.

Lao valiku puhul on oluline, et seal oleks olemas valvesüsteemid. Hea on ka uurida, kas ladustatud asjad on kindlustatud ning kuidas vara turvalisus tagatakse. Samuti välja selgitada, kuidas käitutakse, kui ladustatud esemetega peaks midagi juhtuma.

Ladustamine erinevate perioodidega:

  • Kui eesmärgiks on ladustada 2-3 nädalat, siis võib valida ilma kütteta lao. Nii lühikese perioodiga ei juhtu ka niiskemates ilmaoludes inventariga midagi. Laod, milles pole küttekeha on tavaliselt ka soodsam valik.
  • 2-3 kuu ladustamise juures peaks jälgima aastaaega. Soojemal aja võib valida ilma kütteta lao teenuse.
  • Veel pikemate perioodide puhul, kus ladustatakse asju pool aastat või kauem, on vajalik rentida küttega ladu, kuna vastasel juhul võivad esemed aastaaegade vaheldumisel tekkiva niiskuse tõttu kahjustada saada.

Viimaseks oluliseks punktiks on sõlmida teenuspakkujaga leping, hea on omada ka nimekirja ladustatud asjadest.

Ladustamine annab turvatunde, et Sinule väärt mööbel ja muud  esemed on turvaliselt ning kindlalt hoiustatud. Olgu põhjuseks remont, välislähetus või muu, ladustamisteenus teeb elu mugavaks ning lihtsaks.