Määratlemata

Kas pappkastid osta või plastikkastid rentida?

Suur kolimiskastide vastasseis: kas mõistlikum on pappkastid osta või plastikkastid rentida?

Kolimiseelne aeg on alati paras sagimine. Suur elumuutus tekitab üheaegselt nii hirmu kui ka elevust ning kõigi erinevate emotsioonide kõrvalt polegi eriti aega mõelda, kas peaks oma asjad uude elupaika viima pappkastides või plastikkastides. Peaasi, et saaks viidud!

Papp on klassika ja veidi isegi nostalgiline – kes meist poleks mõne poe tagant sobivaid banaanikaste otsinud? Viimasel ajal on aga järjest rohkem tõusnud plastikkastide populaarsus.

Nii papp- kui ka plastikkaste saab osta, kuid rentida saab ainult viimaseid. Anname teile mõned nipid, kuidas otsustada, missuguseid kaste kolimiseks kasutada. Nii saate ka vastuse pealkirjas esitatud küsimusele: kas kolimiskastid oleks mõistlikum osta või rentida?

Alustuseks mõtle enda jaoks läbi:

  • Mitut kasti on sul vaja?
  • Kui kaua sa neid kasutad?
  • Mida sa nendega transpordid?

Kui sul on kaste tarvis vaid kolimiseks, siis on mõistlikum valida plastikkastid. Miks?

  • Säästad raha. Kolimine kulutab niikuinii krõbisevat ning plastkastide rentimine on üldjoontes odavam kui pappkastide soetamine.
  • Säästad loodust. Plastiku kasutamine ei tundu esmapilgul keskkonnasõbralik, kuid tänu korduvkasutusele hoiame neid pikalt ringluses ning teeme seeläbi loodusele heateo. Pappkastide eluring on lühem, sest pärast kolimist saab neist tavaliselt prügi. Kuigi meie pappkastid on peaaegu täielikult taaskasutatud papist, nõuab nende ümbertöötlemine siiski kõvasti energiaressursi.
  • Säästad närve. Plastiku puhul ei pea sa muretsema, mis ilmataat järgmiseks välja mõtleb, sest vastupidiselt pappkastidele elavad plastikastid üle ka tugevamad vihma- ja lumesajud. Samuti on neid mugav üksteise otsa virnastada ning soovi korral kaanega sulgeda.

Kui vajad aga kaste pikemaks ajaks, soovitame truuks jääda papile. Põhjus on praktiline: papist kolimiskastid on üdini vastupidavad ka peale mitmendat avamist-sulgemist ning pidevat ümberlaadimist.

Endale sobivad kastid leiad siit. Kumma variandi kasuks sa ka ei otsustaks, Adduco soovib sulle stressivaba kolimist!