Erakliendi kolimisteenused

Aitame korraldada üleliigseks osutunud vana mööbli äravedu

Mida teha mööbliga, mida sa uude korterisse kaasa viia ei soovi või millest tahad lihtsalt lahti saada, et uutele esemetele ruumi teha? Adduco tuleb appi!

Mööbli koht pole prügikastis (ega prügikasti kõrval)

Rahvusvaheline-kolimine-2Korteriühistud on sageli hädas inimestega, kes tassivad vana mööbli lihtsalt ühistu prügi­kastide kõrvale ning jäävad lootma, et küll see sealt ükskord ikka ära viiakse. Kuid igapäevast ringi tegevad jäätmeveoautod ei saa mööblit kaasa võtta mitmel põhjusel: esiteks see lihtsalt ei mahu peale ning teiseks keelab jäätmehoolduseeskiri olmeprügi hulka panna mööblit, mida kas või osaliselt saab taaskasutada.

Jäätmejaamades lammutatakse mööbel laiali ning puit- ja metallosad suunatakse taaskasutusse, tekstiilist tehakse jäätmekütust ning prügilasse ladustamisele viiakse üksnes need tükid, millega tõepoolest enam midagi peale hakata ei ole.

Lisaks sellele, et prügikastide juures vedelevad koluhunnikud on inetud, võivad nad ühistule ka üsna kalliks maksma minna. Kui ühistu ei suuda kolme päeva jooksul nende äraviimist korraldada, siis on munitsipaalpolitseil õigus ühistule trahvi teha. Kui ühistu suudab tõestada, et mööbel on sinu oma, siis tuleb sul maksta summa, mis mitmekümnekordselt ületab mööbli äraveo hinna.

Enne, kui hakkad mööbli äravedu tellima…

… tasub uurida, kas kellelgi pole selle vastu huvi. Näiteks Uuskasutuskeskus viib tasuta ära asjad, mida veel kasutada saab. Kui tahad mööblit Uuskasutuskeskusele anda, siis saada neile mööblieseme pilt ning oma aadress.

Teine võimalus on panna internetti kuulutus ning pakkuda eset sümboolse hinna, näiteks 10 sendi eest müüa.

Kes mõtleb, et lammutab ise mööbli tükkideks ja ajab ahju, peaks hoogu maha võtma – küttekolletes võib põletada ainult immutamata ja värvimata puitu.

Kõige lihtsam lahendus – võta ühendust Adducoga

KolimisteenusKui sul on vaja mööbli äravedu, siis helista meile või saada kiri.

Mööbli äraveo hinna määrab:

  • eseme suurus
  • sinu korteri kaugust prügilast
  • korrus
  • mööbli peale- ja mahalaadimiseks vajalike tööliste arv.

Nii ühele-kahele asjale kui ka suurema koguse vana mööbli äraveoks saame järgi tulla juba järgmisel päeval.