Rahvusvaheline kolimine, Rahvusvahelised kolimisteenused

5 nippi, kuidas muretult välismaale kolida

Plaanid kolida Soome? Inglismaale? Tšiilisse? Kuhugi mujale? Miks ka mitte! Kui kunagi oli aeg, mil inimesed ei käinud oma kihelkonnastki kaugemal, siis tänapäeval on maailma avastamine iseenesestmõistetav.

Välismaale kolimise juures kipub mõte kiirelt unistustesse uitama – kujutad juba ette, kuidas jalutad Pariisi tänavatel, käes imemaitsev croissant. Või vurad piltilusal Itaalia rannikul ühest supluskohast teise. Väga vahva! Kuid ära unusta suure elumuutuse elevuses olmet ehk kolimist. Mida paremini kolimist planeerid, seda mugavam ja muretum on sul uues kohas alustada.

Panime kokku mõned näpunäiteid, kuidas rahvusvaheline kolimine võimalikult lihtsaks muuta. Teame, et esmapilgul võib mõte sellest, et sa pead kuidagi oma asjad ühest riigist teise transportima, tunduda erakordselt tüütu ja stressirikas, aga rahvusvaheline kolimine pole üldse nii hull. Pane lihtsalt mõned Adduco nipid kõrva taha.

  • Varu aega mõtlemiseks, mida sa kindlasti soovid kaasa võtta. See annab kolimismahust hea ülevaate nii sulle kui ka Adducole. Hinnastamine käibki tavaliselt mahu järgi.
  • Vaata kriitiliselt otsa esemetele, mida soovid kolida. Kui oled välja nuputanud, mida kolida, siis tasub mõtiskleda, kas kõike on ka päriselt mõtet uude riiki viia. Tihti tahetakse kaasa tassida nn ühekordset mööblit, näiteks IKEA kappe. Jah, nad võivad olla küll ilusad ja sentimentaalse väärtusega, kuid selline mööbel pole liigutamiseks kõige parem. Kuna nad on valmistatud tavaliselt saepurust, siis kokku- ja lahtivõtmine neile hästi ei mõju.
  • Anna meile nii palju informatsiooni, kui sul on. Kui teame täpseid aadresse, kuhu asjad vaja toimetada, kuupäevi, mil kolid ning esemete kogust, saame sulle pakkumise teha oluliselt kiiremini. Mida varem sa Adduco kaasad, seda libedamalt kõik läheb.
  • Mõtle, kas saaksime su elu veelgi kergemaks teha. Adducol on mitmeid lisateenuseid, mis kuluvad marjaks ära. Näiteks soovitakse tihti, et me utiliseeriks esemed, mida uude koju kaasa võtta ei taheta.
  • Võta rahulikult. Rahvusvaheline kolimine tähendab, et ootamatuseid võib alati ette tulla. Erinevates riikides on erinevad seadused ning seetõttu võib esemete kohalejõudmine viibida kolmandate osapoolte tõttu. Kõikides sellistes olukordades aitab teid Adduco.

 

Kui kaua rahvusvaheline kolimine aega võtab?

Kõik sõltub konkreetsest situatsioonist, kuid üht-teist saab siiski välja tuua.

  • Soome on võimalik kolida ühe päevaga.
  • Inglismaale aga 10-14 päevaga.
  • USAsse kolimine võib aega võtta kuni 60 päeva.
  • Euroopa Liidu mandriosas saame tavaliselt hakkama nädalaga.

Euroopa Liidus on rahvusvaheline kolimine ülimugav. Sa ei pea täitma ühtegi dokumenti, telli vaid Adduco ja teeme töö ära. Kolides Euroopa Liidust välja või siia tagasi, peab aga arvestama, et tollid soovivad näha erinevaid dokumente ning mõningates olukordades tuleb arvestada ka tollimaksu tasumise kohustusega. Seepärast on mõistlik enne rahvusvahelist kolimist uurida, milliseid makse tuleb konkreetsesse riiki kolides tasuda.