fbpx
Adduco OÜ | Mida peab Tallinnas kolides silmas pidama?

Mida peab Tallinnas kolides silmas pidama?

Tallinnas võib kolimisel ette tulla asju, mille peale väiksemate linnade elanikud mõtlema ei pea. Ennekõike tähendab see piiratud parkimisvõimalust või raskendatud juurdepääsu majale.

Madal kangialune ja kitsas trepp

Kogenud kolimisspetsialistid teavad, missuguseid ootamatuid raskusi võib ees seista, samuti on neil olemas järeleproovitud lahendused, mida sellise olukorra puhul ette võtta.

Üks klient meenutab oma kahe aasta tagust kolimist: „Mul oli tarvis kolida asjad Tallinna kesklinnas asuvalt tänavalt Kadriorgu. Õnneks oskas kolimisfirma juhtida mu tähelepanu sellele, et sisehoovi, kus maja elanikud oma autosid parkisid, pääses läbi kangialuse, mis oli kolimisauto jaoks liiga madal. Seega tuli leida võimalus parkida maja ette, ent oma kogemusest teadsin, et parkimiskohta on seal äärmiselt raske leida – vaevalt jõuab üks auto ära sõita, kui kohe pargib tema asemele teine. Igapäevaelus ei ole see suur probleem, kui tuleb auto jätta paari maja kaugusele, ent kolimisfirmale tähendanuks see rohkem tööd, suuremat ajakulu ning kokkuvõttes ka kõrgemat hinda minu jaoks. Sellepärast olin väga rahul, kui kolimisfirma oskas ise selle probleemi lahendada ning leida viisi, kuidas endale parkimiskoht broneerida.

Teiseks suureks väljakutseks oli suure antiikse riidekapi toimetamine teisele korrusele. Selgus, et trepp oli kapi jaoks liiga kitsas. Kapi restaureerinud meister tõdes, et põhimõtte­liselt võiks selle ju osadeks võtta, kuid uuesti kokkupanemine oleks väga keeruline. Lõpuks ei jäänudki muud üle kui tellida tõstuk ning kapp akna kaudu sisse vinnata. Ent ka tõstuki tellimise juures olid omad reeglid: keset tööpäeva tänaval liiklust kinni panna ei tohtinud, sellepärast tuli kogu kolimine kavandada nädalavahetusele.“

Kolimine peab olema ohutu mitte üksnes asjadele, vaid ka majale

IMAG0020On endastmõistetav, et kolimisfirma peab esemed kohale toimetama ilma ainsagi kriimuta. See aga pole veel kõik: tähtis on ka nõue, et asju tassides ei kriimustataks korteri ja trepikoja seinu ning põrandaid.

Nii näiteks pidid ühes auväärse ajalooga majas kolijad asjad kolmandalt korruselt alla tassima treppe mööda, ehkki majas oli olemas ka lift.

Kuna lift oli äsja restaureeritud ning selle art deco stiilis kaunistused kaetud pehme lakiga, siis olid majaelanikud vastu sellele, et liftiga veetaks rasket mööblit, mille teravad nurgad võinuks lakile kriimustusi jätta.

Kolimine on tegevus, mida enamik inimesi elus väga palju kordi läbi ei pea tegema. Selle­pärast on raske ette näha kõike, millega tuleks arvestada. Parim lahendus selles olukorras on professionaalse kolimisfirma kasutamine.

Vajad abi kolimisega? Küsi nõu kolimisspetsialistidelt!