fbpx
Adduco OÜ | Kuidas anda ülevaadet kolimise mahust?

Kuidas anda ülevaadet kolimise mahust?

Kolimisteenust tellides on tähtis, et teenuse osutaja kujutaks ette, kui palju kolitavat kraami tal kokku on – sellest sõltub, mitut kolijat on tarvis, kui pika ajaga tuleks arvestada, missugune sõiduk võtta, kui palju kolimiskaste tuua jne.

Nimekiri suurtest esemetest

Suurtest esemetest nimekirja koostamine on lihtne: mitu lauda, tugitooli, tooli, diivanit voodit jne majapidamises leidub.

Kui oled varem pidanud kolima, siis oskad juba silma järgi hinnata, mitut kolimiskasti on vaja riiete, raamatute ja majapidamiskraami jaoks. Kolimisfirmale piisab, kui teatad, et lisaks mööblile on sul 30 kastitäit asju – pole tarvis üles lugeda, mida täpselt need sisaldavad.

Kui palju kaste?

Tavaliselt kasutatakse kolimisel kahte tüüpi kaste:

pappkastidPappkastid, mis tuuakse kohale lahtivõetuna. Kast tuleb ise kokku voltida (imelihtne, ainult paar liigutust) ning alt ja pealt laia kleepribaga kinni panna. Pappkastide eeliseks on see, et need on üleni suletud, seega on võimatu, et ese näiteks vihma käes märjaks saaks. Puuduseks on aga see, et neisse ei saa panna väga raskeid esemeid (nt raamatud) ega väga kergesti purunevaid esemeid (serviis).

Pappkastid sobivad ennekõike riiete, jalanõude, mänguasjade ja majapidamistarvete kolimiseks. Ühte pappkasti mahub umbes sama palju asju kui suurde kohvrisse. Kaste tellides ära unusta, et lisaks kapis rippuvatele riietele võivad sul kuskil kapiriiulil olla ka talveriided ja -jalanõud, ühele lapsele väikseks jäänud ning teise kasvamist ootavad rõivad vms.

Varu igaks juhuks ka rull suuri (150-200 liitrit) tugevaid prügikotte, sest kui kastidest puudus tuleb, siis võib ka neid kasutada; prügikotid on väga otstarbekad suurte tektiilesemete (padjad, tekid, voodikatted) vedamisel.

Plastmassist kastid, mis ühtepidi laotuna mahuvad üksteise sisse, teistpidi asetatuna aga toetub ülemine kast alumise nurkadele. Neisse võib pakkida raskemaid ja õrnemaid asju. Kui tegemist on raamatutega, siis pole hea kasti servani täis laduda, sest niisugusel juhul on isegi tugevatel kolijatel raske seda tassida. Raamatute jaoks tarvis mineva kastide arvu oskab öelda kolimisfirma, kui teab näiteks seda, mitu meetrit raamaturiiulit nad enda alla võtavad; nõude puhul võiks teatada, mitme inimese igapäevaste söögitarvetega tuleb arvestada.

Vali Adduco kolimisteenused!