fbpx
Adduco OÜ | Koli targalt! - Adduco OÜ

Koli targalt!

Kolides võid üllatuda, kui palju asju on aastatega tegelikult kokku kogunenud. Seega tähendab kolimine ka osati otsustamist, mis jääb alles ja mis mitte. Tähelepanelikkus ja täpsus on olulisel kohal.

Lisaks ei oska suur osa inimesi ette kujutada kui suur energia- ja ajakulu on kolimine. Nimekirjade koostamine, kastide tassimine, mööbli lahti ja kinni monteerimine – see kõik nõuab aega ja lisaks ka füüsilist vastupidavust. Kolimisteenuse kasutamise eeliseks ongi see, et kolijad on sellise koormusega igapäevaselt harjunud.

Nipid edukaks kolimiseks

woman-looking-at-book-from-moving-boxNimekirja koostamine – kogu vara peaks saama üles kirjutatud. Tänu nimekirjale läheb kolimine lihtsamalt.

Pakkematerjale telli varugaasju on üldjuhul rohkem, kui oskad eeldada. Umbes kahetoalise korteri tarvis läheb 30-50 kasti. Veendu, et sul oleks olemas piisavalt kaste ja teipi, lisaks käärid, markerid, pakkekile, ajalehepaberid, mullikile jne.

Markeeri uue elukoha toad värvide kaupa – antud info tuleks lisada ka kõikidele kastidele, et kolijad teaks kuhu antud kast toimetada. Kindlasti tasub kastile märkida ka seda, kas sees olevad esemed võivad kergelt puruneda.

Kasuta pakkimisel loogikat – näiteks voodiriided ühes kastis, raamatud teises, kööginõud kolmandas jne. Ära paki ühte kasti üle 50 eseme. Raamatud tasub paigutada väiksematesse kastidesse, et oleks kergem transportida.

Paki aegsasti – mida enam asju on enne kolimispäeva pakitud, seda vähem tekitad endale stressi. Soovi korral võid lasta asjad pakkida ka kolimisteenuse pakkujal, kuid seda tuleb anda neile ette teada.

Koli targalt – nii hoiad kokku aega ja raha. Kolimine võtab palju energiat, kuid eelnevad nipid aitavad seda muuta lihtsamaks. Kolimisteenuse kasutamisel on eeliseks aastatepikkune kogemus ning harjumus teha seda igapäevaselt. Tee kolimine lihtsamaks ja küsi pakkumist Adducolt.