fbpx
Adduco OÜ | 5 nõuannet, kuidas korraldada raske mööbli transport

5 nõuannet, kuidas korraldada raske mööbli transport

Sügise saabudes on suvepuhkuste lõpu ja kooli algusega paljudel Eesti elanikel ees kolimine. Et uues kohas ennast koduselt tunneksid, võta kaasa riided, vajalikud esemed ning võimalusel ka oma lemmik mööbel. Töötooli ja väiksema kirjutuslaua saad ka autoga sihtkohta viia, kuid suuremõõdulist diivanit, voodit või riidekappi vaid oma jõududega vedada on keeruline.

Millele pöörata tähelepanu, et raske ja suuremõõdulise mööbli transport oleks edukas?

  1. Tee plaan. Pane kirja, mitu mööblieset ja kolimiskasti soovid transportida.
  2. Mõõda ja arvuta. Mõõda ära suurema mööbli laius, kõrgus ja sügavus ning ukseaugud, trepikojad ja muud kitsamad kohad, kust diivanid, riidekapid ja muud massiivsed mööbliesemed läbi mahtuma peavad.
  3. Võimalusel võta mööbel osadeks. Nii on kergem tassida ja see mahub lihtsamini kitsastest avadest läbi. Et hilisemaks kokkupanekuks vajalikud jupid kaduma ei läheks, pane demonteerimisel välja tulnud kruvid, puupunnid ja muud väiksed osakesed eraldi kottidesse. Kotid märgista või kinnita teibiga mööblitükkide külge.
  4. Kasuta tekke või muid pehmendusi. Et rasked mööbliesemed ei saaks kahjustada ning ei rikuks ka ümbritsevaid asju, paki need hoolikalt. Kolimisautos saad suurte asjade vahele tekid või muud pehmendused panna.
  5. Ära tee enda ega teiste tervisele liiga. Raskeid asju tõstes võid vigastada oma selga või käsi. Selle vältimiseks liiguta massiivseid asju vaid mitmekesi ning pealtvaatajatel palu samal ajal kaugemal seista.

Kui tellid mööbli transpordi teenuse kolimisfirmalt, teed oma töö lihtsamaks ja kolimine sujub kiiremini. Kogenud projektijuhid saavad tulla ja mööbli ning selle teekonna ise üle vaadata ja plaani koostada. Samuti on kolimisettevõtte töömehed harjunud kaste, tehnikat ja mööblit tõstma, seejuures ennast, teisi ja transporditavaid esemeid vigastamata.

Raskemate asjade transpordi jaoks saab vajadusel kasutada ka erivarustust ning spetsiaalset tehnikat. Kui suuremõõdulise mööbli transport on takistatud kitsa ukseava, koridori või trepi tõttu, on võimalik organiseerida kraana, mis tõstab esemed aknast sisse. Seejuures peavad professionaalsed kolimisteenuste pakkujad silmas, et kolimine oleks lisaks asjadele ohutu ka majale ning selle ümber parkivatele sõidukitele.